Jako rodzic szukasz ciekawego i kreatywnego pomysłu na prezent dla chłopca? Znaleźliśmy dla Ciebie propozycje idealne. Koniecznie sprawdź, jakie zabawki i gadżety stymulują rozwój chłopców w każdym wieku.

Wśród wielu produktów przeznaczonych dla chłopców w każdym wieku, trudno wybrać zabawkę idealną. Jako rodzic zapewne chciałbyś, aby Twój podarunek był wyjątkowy dla syna. Wywoływał szczery uśmiech i nieokiełzaną radość. Wbrew pozorom wybór prezentu dla chłopca nie jest trudny, a proste rozwiązania są najciekawsze.

Pomysł na prezent na roczek dla chłopca

Każdy rodzić zastanawia się, co kupić na idealny prezent dla swojego dziecka, z okazji ukończenia 1 roku życia. Jednocześnie chciałby, aby był to upominek edukacyjny i pamiątkowy. Ważne jednak, aby przede wszystkim był on dostosowany do poziomu rozwoju dziecka i wspomagał jego rozwój sensoryczny. Rozwijające zabawki pomagają nie tylko w kształtowaniu inteligencji umysłowej, ale też emocjonalnej. Niemowlak w tym wieku nie doceni srebrnego smoczka na pierwszy ząbek, czy złotego łańcuszka. Najlepszym prezentem dla chłopca na roczek będą zatem zabawki i klocki, które pobudzą jego kreatywność. Warto więc na roczek kupić chłopcu jeździk, lampkę z projektorem lub pluszową przytulankę, która stymuluje zmysł dotyku. Świetnym prezentem na pierwsze urodziny chłopca będzie również robot, który za pomocą łatwych przycisków aktywuje kolorowe światełka i dźwięki.

Pomysł na prezent dla chłopca niezależnie od wieku

Niezależnie od wieku, kultowym upominkiem dla chłopca są gry planszowe. Doskonałe będą super ciekawe planszówki strategiczne. Chłopcy lubią grać w gry tego typu. Jeśli szukasz prezentu dla dziecka w wieku przedszkolnym, super pomysłem jest wyrzutnia dla samochodzików typu resoraki, natomiast w wieku szkolnym, każdy chłopiec marzy o neonowym air hockey. To niesłabnąca zainteresowaniem gra dla chłopców. Na Dzień Dziecka, czy urodziny świetnie sprawdzi się również trampolina, która wspomaga koordynację dziecka oraz manualny zestaw kreatywny.

Jednym z ulubionych bohaterów dzieci w wieku szkolnym jest harry potter, warto więc pomysł na prezent dla dziecka oprzeć na tym motywie. Prezentem dla chłopca na urodziny mogą być na przykład kubek lub puzzle z czarodziejem. Im więcej elementów, tym ciekawsza zabawa dla całej rodziny.

Dla nieco starszych dzieci oraz nastolatków odpowiednim prezentem jest konsola. Możesz ją też podarować, jako prezent dla chłopca na święta lub urodzinowy w okresie dojrzewania i na 18-tkę. Dla tej kategorii wiekowej możesz kupic też wysokiej klasy głośnik, który umożliwi słuchanie muzyki.

Jaki prezent kupić na chrzest dziecka?

Chrzest dziecka to bardzo ważna uroczystość. Warto wówczas skorzystać z możliwości kupienia prezentu, który będzie jednocześnie pamiątką. Rodzice chrzestni najczęściej chłopcu ofiarowują srebrne akcesoria, takie jak zakładka do książki, smoczek na pierwszy ząbek, figurka. Na chrzciny powinno się dawać oryginalny prezent. Doskonale sprawdzą się zatem srebrne grzechotki, posrebrzane kubki niekapki, indywidualizowane obrazki, a także złoty globus, który jest lampką z projektorem. Taki upominek dziecko będzie podziwiać przez całe swoje życie. Doskonale sprawdzą się również klocki, które umożliwią maluchowi tworzenie budowli lub albumy dziecięce ukazujące świat przyrody. Świetne propozycje i szeroki wybór prezentów dla chlopca, z okazji chrzcin i nie tylko, znajdziesz na smyk.com.

Czy smartfon to wyjątkowy prezent dla dziecka?

Smartfon jako prezent dla dziecka budzi wiele kontrowersji. Z pewnością nie jest zalecany na urodziny pierwsze, czy też drugie. Im dłużej wstrzymasz się z oferowania go dziecku tym lepiej. Zdania w stosunku do uczestnictwa smartfonów w rozwoju dziecka są podzielone. Sporo osób uważa, że stanowią one samo zło, coraz częściej jednak pojawiają się opinie, że oglądanie bajek nie szkodzi, a granie w mądre gry wspomaga rozwój. Z pewnością jednak, niezależnie w jakim wieku jest dziecko, należy pilnować ilości czasu jego używania. Nie można bowiem dopuścić, aby dziecko spędzało ze smartfonem cały dzień i się od niego uzależniło. Dotyczy to dzieci w każdym wieku, przedszkolaków, w wieku szkolnym, nieco starszych, a przede wszystkim tych w wieku dojrzewania. Należy jasno sprecyzować chłopcu, ile czasu może poświęcić na zabawę tym gadżetem w ciągu dnia.

Jaki gadżet, zabawka lub puzzle będą wyjątkowym upominkiem?

Chcąc wybrać najlepszy prezent dla chłopca, przede wszystkim zastanów się, czego szukasz. Czy chcesz, aby był to prezent praktyczny, czy może kreatywny. Pamiętaj, że musi on sprawić Twojemu synowi przyjemność i wywołać uśmiech na jego twarzy, bez względu na to, w jakim jest wieku. Pomimo to, wiek też jest bardzo ważny podczas dokonywania ostatecznego wyboru. Nastolatkowie raczej nie będą cieszyć się z zabawek na urodziny. Przyjemność zaś sprawi im konsola, głośnik, czy gadżet do komputera.

Uniwersalnymi podarunkami dla chłopców w każdym wieku są gry planszowe oraz puzzle. Im bardziej zaawansowane i trudniejsze, tym ciekawsze i przeznaczone dla wyższej kategorii wiekowej. Podobnie nowoczesny robot. Przedszkolak doceni jego prostą wersję, natomiast nastolatek, taki, który przyniesie mu na przykład pilota z drugiego pokoju.

Jeśli nie masz pomysłu na ciekawy prezent dla syna, skorzystaj z gamy produktów, które wpisaliśmy na listę top 5 prezentów dla chłopca w każdym wieku:

  • Puzzle – motywem może być zarówno ulubiona postać z bajki, jak również świat przyrody, zwierzęta, samochody. Im większa ilość elementów, tym większa stymulacja umysłu.
  • Klocki – na rynku dostępna jest szeroka gama produktów tego typu, możesz wybrać tradycyjne lego dostosowane do poziomu rozwoju dziecka lub zestawy klocków kreatywnych.
  • Trampolina – to prezent, z którego ucieszy się zarówno przedszkolak, jak i nastolatek. Świetna mobilizacja, do spędzania przez dziecko czasu na świeżym powietrzu.
  • Zestawy kreatywne – dzięki nim Twoje dziecko może na przykład samodzielnie stworzyć fabrykę kryształów, wykonać doświadczenia chemiczne, stworzyć wszechświat, lub zbudować własnego robota.
  • Gadżety – sprawdzą się joystick, etui na telefon, smartwatch, zegarek, lampka wodna lub usb, zestaw pióro i długopis w etui, zakładka do książki.

Każdy podarunek dla dziecka powinien odgrywać w jego życiu jakąś rolę, uczyć, rozwijać, stymulować. Przede wszystkim jednak sprawiać radość i spełniać marzenia.

Kategorie: Dziecko