Wszyscy rodzice wiedzą, jak ważne jest odpowiednie dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Regularnie powtarzaną czynnością, mającą na celu zapewnienie pociechom odpowiedniej higieny otoczenia, a co za tym idzie także zdrowia, jest mycie i wyparzanie smoczków oraz wyparzanie butelek w piekarniku. Kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu używano w tym celu dużego garnka i gotującej się wody. Dziś mamy do dyspozycji nieco inne, znacznie prostsze metody.  

Czyste butelki w nowoczesnym domu – wyparzanie butelek w piekarniku

Regularnie używane przez dzieci i rodziców butelki do karmienia, ale także smoczki czy gumowe gryzaki wymagają dokładnego czyszczenia. Przedmioty te powinno myć się w taki sposób, aby mieć pewność, że żadne resztki jedzenia czy zabrudzenia nie pozostaną na ich powierzchni. Do czyszczenia butelek sprawdza się specjalna, długa szczotka, która pozwala sięgnąć do jej najdalszych zakamarków. Akcesorium to może jednak pomóc wyłącznie na początkowym etapie czyszczenia; aby mieć pewność, że butelka wolna będzie od wszelkich, także niewidocznych gołym okiem nieczystości, konieczne jest bowiem użycie wysokich temperatur.  

Tu z pomocą przychodzi popularny domowy sprzęt, jakim jest piekarnik. Urządzenie to, oprócz swojej pierwotnej funkcji, jaką jest pieczenie czy grillowanie dań, doskonale sprawdza się również i w tej roli.  

Praktyczna funkcja piekarnika wyparzanie butelek 

Nowoczesne piekarniki to urządzenia wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Coraz częściej wyposażone są w różnego rodzaju dodatkowe funkcje i udogodnienia, mające na celu usprawnienie zarówno korzystania z samego piekarnika, jak i wykonywania innych, codziennych obowiązków.  

Dodatkową funkcją kuchenki, która szczególnym uznaniem cieszy się wśród świeżo upieczonych rodziców, jest szybkie i skuteczne wyparzanie butelek w piekarniku. Program ten pozwala na skuteczne pozbycie się z powierzchni butelek, smoczków czy innych niemowlęcych akcesoriów – nadających się do poddania wyparzaniu – wszelkich niepożądanych zabrudzeń i bakterii. Wyparzanie z pomocą piekarnika sprawia, że używane przez dziecko produkty są dla niego w pełni bezpieczne. Co więcej, taki sposób usuwania wszelkich zabrudzeń z niemowlęcych akcesoriów pozwala także na znaczne oszczędzenie czasu rodziców i możliwość zaoszczędzenia wody, zużywanej na długie, ręczne mycie i wyparzanie. Dzięki pomocy nowoczesnego, energooszczędnego urządzenia wyparzanie butelek w piekarniku wiąże się również ze znaczną oszczędnością zużytego prądu. Piekarniki parowe Electrolux o wysokiej klasie energetycznej pozwalają nie tylko na proste i szybkie, ale także oszczędne wyparzenie smoczków, gryzaków czy butelek – z korzyścią dla naszego budżetu oraz środowiska.  

Wyparzanie butelek w piekarniku parowym 

Aby pozbyć się niepożądanych zabrudzeń i bakterii z powierzchni dziecięcych akcesoriów, wystarczy przygotować wszystkie przedmioty, które chcemy wyparzyć, a następnie ustawić odpowiedni program piekarnika. Powinno to być gotowanie na parze i temperatura około 100 stopni. Należy także napełnić wodą specjalną szufladę piekarnika. Teraz wystarczy już umieścić w urządzeniu akcesoria ułożone na kratce lub w brytfance i nastawić piekarnik na 30 minut. Po tym czasie należy wyciągnąć i ostudzić akcesoria, które są już gotowe do ponownego użytku.  

  

Kategorie: Dziecko