Samochód to jeden z najwygodniejszych środków transportu, szczególnie wówczas, gdy chodzi o rodzinne podróże. Aby przewozić dziecko w bezpiecznych i komfortowych warunkach, trzeba zapewnić mu dobrej jakości siedzisko. Jaka podstawka samochodowa dla dziecka sprawdzi się najlepiej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Wzrost dziecka oraz jego waga to tylko niektóre aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając podstawkę. Należy pamiętać, że liczy się dobra jakość wykonania i atesty. Warto postawić na produkt pochodzący z oferty doświadczonej i uznanej marki. Bezpieczeństwo dziecka jest bowiem najważniejsze. Podstawka samochodowa dla dziecka – jak wybrać? Dowiesz się, czytając kolejne akapity atykułu.

Podstawka samochodowa dla dziecka – od jakiego wieku?

Zanim dowiesz się, jak wybrać odpowiedni produkt, warto sprawdzić, od kiedy dziecko może jeździć na podstawce. Okazuje się, że maluch może korzystać z niej wówczas, gdy osiągnie wagę 15 kg, a więc w wieku około 3 lat. Jest to alternatywa dla tradycyjnego fotelika przeznaczonego dla przedziału 15-36 kg. Warto pamiętać, że przepisy dotyczące podróżowania samochodem z dzieckiem mogą być różne w zależności od kraju. Jeśli więc wybieracie się w dłuższą podróż po Europie, trzeba przed wyjazdem zapoznać się z wymogami.

Bezpieczenstwo na tylnej kanapie – podstawka zamiast fotelika

Odpowiednio dobrana podstawka samochodowa dla dziecka zapewnia lepsze warunki podróży. Oto kilka najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów:

– Producent – powinien działać na rynku przynajmniej od kilku lat, oferować produkty wysokiej jakości i cieszyć się pozytywnymi opiniami.

– Dodatkowy pas zabezpieczający – siedzisko dla dziecka powinno być wyposażone w ten dodatkowy element dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas podróżowania.

– Podłokietniki – zapewnią dziecku większy komfort, przydadzą się szczególnie w przypadku długich podróży.

– Certyfikat – zapewnia o wysokiej jakości i bezpieczeństwie produktu.

– Materiał – powinien być wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości.

Dobrej jakości podkładka do samochodu to gwarancja wygody i zadowolenia. Postaw na dobrą jakość, aby zadbać o to, co ważne dla dziecka podczas podróży. Aby podnieść jej komfort, można zdecydować się na wykorzystanie poduszki podróżnej. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji na ten temat.

Samochodowa podstawka i poduszka podróżna

Podstawka samochodowa dla dziecka i poduszka podróżna to dobre połączenie. Produkt powinien mieć wypełnienie antyalergiczne, a także kształt, który dopasowuje się do użytkownika. Warstwa zewnętrzna takiej poduszki musi być wykonana z wytrzymałego i przyjemnego w dotyku materiału. Dobrze wypada bawełna, która zapobiega poceniu się szyi i głowy, a także nie drażni skóry. Warto zdecydować się na produkt, który można bez obaw prać w pralce. Dzięki temu dodatkowi zadbasz o szyję dziecka oraz jego główkę.

Poduszka podróżna to świetne rozwiązanie także dla dorosłych i nastolatków. Taki dodatek sprawia, że pasażerowie mogą podróżować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Poduszka sprawdzi się dobrze szczególnie wówczas, gdy zagłówki nie spełniają swojej funkcji odpowiednio.

Podkładka samochodowa – do kiedy?

Wiesz już, od kiedy można zdecydować się na poddupnik, a także jak wybrać odpowiedni produkt. Warto także dowiedzieć się, do kiedy dziecko podczas jazdy musi korzystać z takiego dodatku. Okazuje się, że po osiągnięciu 150 cm wzrostu nie trzeba już używać żadnego fotelika. Przewóz dziecka bez fotelika samochodowego jest zazwyczaj możliwy po ukończeniu przez nie 10 lat.

Fotelik czy podstawka?

Wielu rodziców ma problem z podjęciem decyzji, czy lepszym wyborem będzie podkładka, czy może jednak tradycyjny fotelik. Aby zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie, należy poznać zalety produktu. Podstawka samochodowa dla dziecka zapewnia:

– Łatwy i sprawny montaż – z takim zadaniem poradzi sobie każdy. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, aby zamontować podstawkę dla dzieci zgodnie z instrukcją.

– Wygodne przechowywanie – siedzisko samochodowe dla dziecka jest lekkie i niewielkie, a więc można je łatwo przechowywać nawet w małym mieszkaniu.

– Niewielki wydatek – podkładka samochodowa nie jest droga, co także jest ważne. Jeśli zdecydujesz się na zakup w czasie trwania promocji, koszty będą jeszcze mniejsze.

Warto także wiedzieć, że podkładka to dobry wybór dla pociech w różnym wieku. Sprawdzi się w przypadku trzylatków, mogą korzystać z niej także nieco starsze dzieci. Śmiało, można powiedzieć, że taki produkt ma naprawdę wiele zalet i warto zdecydować się na jego użytkowanie.

Podkładka dla dziecka do samochodu – wybierz odpowiedni produkt

Dobrej jakości siedzisko dla dziecka do samochodu sprawia, że podróż jest bardziej komfortowa i bezpieczna. Pamiętaj o wszystkich kwestiach wspomnianych w tym artykule, a na pewno uda Ci się wybrać odpowiedni produkt. Certyfikowana podstawka do auta dla dziecka o wadze powyżej 15 kg to dobry wybór. Postaw na ofertę sprawdzonego i doświadczonego producenta, aby zapewnić swojemu dziecku to, co najważniejsze podczas podróży samochodem. Szeroką gamę produktów wysokiej jakości znajdziesz w ofercie internetowej. Forma ta jest wygodna, umożliwia też zaoszczędzenie czasu i energii. Pamiętaj jednak, aby zadbać o bezpieczeństwo Twoich danych oraz finansów. Przed skorzystaniem z oferty internetowej upewnij się, że wybrana strona ma aktualne certyfikaty.

Kategorie: Dziecko