Ergonomia siedzenia w połączeniu z wygodą? Wydaje się to niemożliwe, ale jednak… przy wykorzystaniu porad, krzesło obrotowe dla dzieci można połączyć jedno z drugim. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, jak to zrobić.

Dzieci, w szczególności te w szkolnym wieku spędzają najwięcej czasu przy biurku. Oznacza to, że sporą część dnia są w pozycji siedzącej, najczęściej niewłaściwej. Wszyscy doskonale wiemy, jak ciężko jest przekonać młodzież do siedzenia z wyprostowanymi plecami i obiema stopami na podłodze. Jednak można temu po części zaradzić wybierając odpowiednie krzesło obrotowe dla dzieci i młodzieży, które zapewni zarówno wygodę, jak i ergonomię siedzenia. Jakie więc powinno być krzesło biurowe? Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela dziecięcego?

Krzesło obrotowe dla dzieci z kółkami czy bez?

Dzieci, poza tym, że lubią siedzieć po swojemu, to lubią także podczas pracy przy biurku przemieszczać się po pokoju bez konieczności wstawania. Taką możliwość dają oczywiście krzesła i fotele, które wyposażone są w kółka. Umożliwiają one swobodne przesuwanie krzesła.

Stoi za tym jednak pewien szczegół, na który niewielu zwraca uwagę. Młodzieżowy fotel biurowy z kółkami może sprawiać, iż podczas zmieniania jego położenia zacznie rysować podłogę.

Istnieją więc dwa wyjścia, z którym można skorzystać w takiej sytuacji. Pierwszym z nich jest zakupienie specjalnej maty, którą podkłada się pod kółka krzesla, a które zabezpieczają podłogę przed zniszczeniem.

Drugim rozwiązaniem jest wybranie takiego fotelu do biurka dla dzieci, które nie będzie posiadało kółek.

Powinny być dopasowane do wzrostu

Krzesło powinno być dobrane pod wzrost dziecka. Jednak dzieci rosną na tyle szybko, że staje się to praktycznie niemożliwe. Dlatego też krzesło do biurka powinno posiadać regulację takich elementów, jak:

  • podłokietniki,
  • oparcie,
  • siedzisko.

Dzięki temu, że będzie można swobodnie regulować wysokość wyżej wymienionych elementów, krzesła biurowe dla dzieci będą rosnąć razem z nimi. Będą tym samym mogły zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa chłopca czy dziewczynki na każdym etapie ich rozwoju. Jest to niezmierne ważne, aby siedzisko i oparcie były dobre dla prostej postawy twojego dziecka w późniejszych latach.

Maksymalne obciążenie krzesła do biurka dla dziecka

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego fotela biurowego dla dzieci warto jest również dowiedzieć się, jakie posiada maksymalne możliwe obciążenie. Dlaczego? Ponieważ jeśli fotele i krzesła mają rosnąć razem z najmłodszymi, powinny one posiadać wysokie maksymalne obciążenie. Dzięki temu w miarę, jak użytkownik będzie dorastać, a w skutek czego, zwiększać również swoją wagę ciała, krzesło nie uszkodzi się, ponieważ będzie na tyle wytrzymałe.

Pokój dziecka i nastolatka a materiał pokrywający siedzisko

Fotele biurowe obrotowe, które przeznaczone będą do użytku najmłodszych, powinny być wyłożone odpowiednim materiałem. Młodzież przecież na pewno będą przy biurku spożywać posiłki i pić różnego rodzaju napoje. Może to skutkować niechcianymi zabrudzeniami na materiale. Aby tego uniknąć dobrze jest wybrać taki materiał, który będzie pokrywać fotel, na którym, albo nie będzie widać plam, albo będzie łatwy do czyszczenia. Warto przy tym zauważyć, że w naszym sklepie możesz zadbać o czystość fotela dopasowane do potrzeb najmłodszych.

Dodatkowo materiał, z jakim zostaną pokryte podłokietniki i oparcia powinny być zapewniać komfort nauki i zabawy. Fotel powinien również spełniać potrzeby młodzieży, gdy spędza czas czytając i w końcu grając na komputerze przy blacie biurka.

Kolorystyka

Wydawać by się mogło, że kolorystyka mebli nie ma większego znaczenia. Jednak kolory i wzory, jakie pokrywają meble odgrywają bardzo dużą rolę dla nastolatków podczas nauki. Gdy próbują się oni skupić podczas odrabiania lekcji, czytania czy po prostu nauki, to rażące kolory oraz liczne wzorki nie będą im ułatwiać tego zadania. Wręcz przeciwnie. Będą one rozpraszać użytkownika biurka. Aranżacja pokoju dziecięcego powinna zatem wziąć pod uwagę, iż kolory poszczególnych mebli, a nawet ścian powinny być raczej jednolite, niż wielobarwne. Powinny one również być w stonowanych barwach. Dzięki temu młodzież będzie mogła łatwiej skupić uwagę na wykonywanych czynnościach, nie rozpraszana przez swoje otoczenie.

Podsumowując, krzesło biurowe dziecięce powinno charakteryzować się możliwością podnoszenia oraz opuszczania elementów, by móc je dostosować do wzrostu. Powinien być on również dopasowany do wagi ciała oraz pokryty wygodnym i jednobarwnym materiałem.

Sprawdź krzesła w naszym sklepie internetowym i wybierz odpowiednie dla swoich najmłodszych.

Kategorie: Dziecko