Jak wybrać podgrzewacz do butelek i na jakie cechy warto zwrócić szczególną uwagę?

Mając niemowlę w domu, mamy doskonale zdają sobie sprawę, że pracy jest tyle, że można byłoby ją rozdzielić pomiędzy przynajmniej trzy osoby. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które mogą ułatwić im zadanie, a jednym z nich jest podgrzewacz do butelek. Jak wybrać ten najlepszy? Jakie funkcje z całą pewnością przydadzą się przy małym dziecku? Na wszystkie te pytania odpowiedzi możesz znaleźć poniżej! Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Podgrzewacz do butelek to niezwykle wygodne i praktyczne urządzenie. Wielu rodziców nie wyobraża sobie bez niego posiłków dziecka, które można przygotować już w zaledwie kilka chwil. Podgrzewaczy do butelek na rynku jest całe mnóstwo. Zresztą podobnie jak opinii na ich temat. Dlatego też tak trudno zdecydować się na ten, który spełni nasze oczekiwania.

W jaki sposób działa podgrzewacz do butelek?

Jak sama nazwa wskazuje podgrzewacz do butelek, to urządzenie mające pomóc młodym mamom podgrzać mleko, pokarm w słoiczkach lub wodę. W tym celu wykorzystywana jest para wodna, dzięki której żywność nie zostaje pozbawiona cennych wartości odżywczych, witamin, czy składników mineralnych. Obecnie oferta producentów jest na tyle szeroka, że można znaleźć podgrzewacz do butelek dla dzieci z wieloma różnymi funkcjami, które niewątpliwie pozwolą zaoszczędzić wiele czasu i energii, a przy maluszku w domu jest to bardzo przydatne. Wszystkie tego typu urządzenia umożliwiają utrzymywanie temperatury idealnej do podania dziecku. Co ważne, cały proces może przebiegać zaledwie w kilka minut, a równomierne podgrzewanie sprawia, że bez obaw można od razu nakarmić malucha.

Najbardziej popularny podział podgrzewaczy do butelek dotyczy ilości naczyń, które można podgrzewać jednocześnie. Nie trudno się pewnie domyślić, że do standardowego można włożyć jedną butelkę lub słoiczek. Przy tym warto zwrócić uwagę na to, czy można będzie korzystać z naczyń o różnych rozmiarach. Dość często producenci pozwalają na dopasowanie butelek jednej marki. Drugi z kolei są podgrzewacze podwójne, które działają na takiej samej zasadzie, co pojedyncze. Z tą różnicą, że można w nich umieścić dwie butelki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodziców bliźniąt.

Podgrzewacz do butelek z funkcją sterylizacji

Wybierając podgrzewacz do butelek, należałoby sprawdzić, czy wyposażony jest w sterylizator. Decydując się na model 2w1, można nie tylko przygotować idealnie podgrzany pokarm w ciągu kilku minut, ale także wysterylizować naczynia i smoczki. Jest to możliwe dzięki szerokiemu zakresowi regulacji temperatury. Najlepsze podgrzewacze mogą osiągnąć nawet 100°C, a w niektórych z nich można również ugotować jajka lub wycisnąć sok. Jednak większość urządzeń przeznaczonych jest do użytku domowego, a przecież pokarm dla dziecka potrzebny jest także w podróży. W takiej sytuacji przyda się samochodowy podgrzewacz. Wystarczy podpiąć go do zapalniczki w aucie. Taki model jest dobrą alternatywą dla opakowań termoizolacyjnych i można bez obaw zabierać go na spacer.

Podgrzewacze butelek – na jakie parametry warto się zdecydować?

W sieci można znaleźć wiele rankingów, które będą zachwalały konkretne podgrzewacze do butelek i słoiczków. Mimo że dość często znajdują się w nich urządzenia proste w obsłudze i niskiej cenie, to nie każdemu akurat taki będzie odpowiadał. Szeroki wybór wcale nie ułatwia wyboru rodzicom kompletującym wyprawkę dziecka. Jednak jest kilka dodatkowych parametrów, które warto uwzględnić, zapewniając sobie szybkie podgrzewanie pokarmu i wygodę. Należą do nich:

  • Rodzaj. Choć jeszcze do niedawna rodzice najchętniej wybierali klasyczne podgrzewacze do mleka, to coraz częściej zastanawiają się nad zakupem modeli wielofunkcyjnych, czyli 2w1 (podgrzewacz i sterylizator w 1) lub 3w1 (możliwość rozmrażania posiłków). Chętnie kupują też podgrzewacze samochodowe.
  • Rozmiar. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie może stanąć praktycznie w każdym miejscu i rodzic może mieć go zawsze w zasięgu ręki. Jednak najczęściej mały model umożliwia precyzyjne podgrzanie jedynie butelek i gotowych dań w słoiczkach o niezróżnicowanym rozmiarze. Natomiast większe można dostosować do wielkości naczynia.
  • Moc. Im większa moc podgrzewacza, tym szybsza praca, ale też więcej zużytego prądu. Chociaż należy zaznaczyć, że nawet urządzenia o wysokiej mocy, nie generują zbyt dużych kosztów.
  • Zakres temperatury sprawia, że podgrzewacz pozwala na szybkie podgrzewanie posiłku bez tracenia składników odżywczych oraz sterylizację butelek i akcesoriów.

Funkcje dodatkowe podgrzewacza do mleka

Poza parametrami dobrze jest się bliżej przyjrzeć także dodatkowym funkcjom, jakie będzie miał podgrzewacz do butelek. Choć o wyparzaniu butelek już wspomniano, to na tym nasze możliwości się nie kończą. Z najciekawszych opcji można wymienić:

  • Wbudowany termostat umożliwiający utrzymanie temperatury posiłku.
  • Alarm powiadamiający o tym, że jedzenie dla dziecka jest gotowe.
  • Automatyczne wyłączanie, kiedy zabraknie wody w urządzeniu.
  • Innowacyjny wyświetlacz pozwalający na zarządzanie opcjami i pracą podgrzewacza. Mniej zaawansowane wyposażone są w pokrętło.
  • Dodatkowe akcesoria, które przyda się każdej mamie, czyli miarka do wody, koszyczek na słoiczki lub sztućce dla malucha.

Czy rzeczywiście warto używać podgrzewacza do butelek? To pytanie zadaje sobie każdy rodzic, ale kiedy przychodzi pora na podgrzewanie mleka w środku nocy lub przy natłoku obowiązków, okazuje się, że podgrzewacz jest po prostu niezastąpiony. Rodzice bardzo często przyznają, że szybkie i wydajne urządzenia gwarantują komfort i wygodę użytkowania. Ich dużą zaletą jest też cicha praca, co umożliwia przygotowanie posiłku bez konieczności budzenia dziecka.

Kategorie: Dziecko