Każda mama chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze, również mebli do jego pokoju. Sprawdź, czym powinny się charakteryzować najwyższej jakości meble dla chłopca do pokoju i jak urządzić pokój młodzieżowy, aby zachwycił każdego chłopca.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Aranżacja pokoju chłopca – jakie meble dziecięce wybrać?
  • Funkcjonalne i tanie meble do pokoju dziecięcego dopasowane do wieku
  • Bezpieczne meble do pokoju dziecka, czyli jakie?
  • Nowoczesne i uniwersalne meble młodzieżowe

Aranżacja pokoju chłopca – jakie meble dziecięce wybrać?

Aranżacja pokoju chłopca nie musi być wyzwaniem ponad siły rodziców. Dobre jakości, funkcjonalne meble i dodatki stworzą dziecku wygodne i komfortowe wnętrze oraz zapewnią bezpieczeństwo. Uniwersalne zestawy mebli dla dzieci i młodzieży zawierają łóżko, szafę, regał z półkami oraz biurko i wygodne krzesło. Jednakże producenci inne kolekcje posiadają dla dzieci, a inne dla młodzieży. Aranżując wnętrze Twojej pociechy musisz wziąć pod uwagę, czy będzie w nim mieszkała sama, czy może z rodzeństwem, czy będzie to pokój tylko syna, czy też dziewczynki i chłopca, a także metraż pokoju. Być może okaże się, że będzie trzeba wstawić piętrowe łóżko, aby zyskać miejsce na przykład na dodatkową komodę z szufladami, pojemnik na zabawki lub szafki nocne. Pamiętaj też, aby zapewnić wyposażeniu meblowemu chlopca odpowiedni design, na przykład z motywem zwierzęcym, bajkowym, czy samochodowym. Od tego, jak zaaranżujesz pokoik dziecka, będzie zależało jego szczęśliwe dzieciństwo i dalszy rozwój kreatywności i wyobraźni.

Funkcjonalne i tanie meble dla chłopca dopasowane do wieku

Funkcjonalne i tanie meble dla chłopca? Brzmi zbyt idealnie? A jednak istnieją. Mebelki dla dzieci powinny rosnąć wraz z nimi. Rozsuwane łóżko to pierwszy element uniwersalnej i funkcjonalnej aranżacji pomieszczenia. Podobnie, jak wysokie krzesełko dla malucha, które służy do karmienia i zabawy przy rodzicach, a w kolejnym etapie rozwoju można zamienić je w oddzielne stolik i fotelik.

Ponadto producenci oferują szafki modułowe, które możesz rozbudowywać i zmieniać ich design według własnych potrzeb. Są one pojemne, zapewniają dziecku bezpieczeństwo, a jednocześnie posiadają dużo miejsca do przechowywania.

W zależności od wieku możesz wybrać małe, drewniane biurka lub plastikowe stoliki. Szczególną radość sprawią maluchom piękne meble kolorowe ze zdobieniami. Jeśli wybierzesz uniwersalny odcień szarości, postaraj się, aby urozmaicić go na przykład bajkowymi naklejkami.

Pamiętaj, że funkcjonalne meble powinny być najwyższej jakości, tak aby odporne były na małe, lepkie rączki dziecka, a także na zarysowania i odpryski podczas obijania ich zabawkami. Ponadto warto meblami podzielić pomieszczenie na strefy: do wypoczynku, nauki i zabawy.

Jakie meble dla niemowlęcia?

Pokój niemowlęcia może być utrzymany w stylu unisex, czyli być zarówno dla dziewczynki i chłopca. W skład podstawowego zestawu meblowego powinny się znaleźć komoda z przewijakiem, regał z półkami na zabawki, ale też na podstawowe elementy pielęgnacyjne dla pociechy, szafka z szufladami i półkami. Polecany jest również ergonomiczny fotel dla mamy karmiącej piersią. To istotny element wyposażenia pokoju niemowlaka, gdyż kobiety spędzają w nim większą część dnia. Jeśli chcesz, aby meble z pokoju niemowlęcia mogły posłużyć starszemu dziecku, wybierz te w stonowanych odcieniach. Ponadto zwróć uwagę, aby przewijak można było zdjąć z komody, a z łóżeczka można było usunąć jeden bok i przekształcić je w wygodne łóżko przedszkolaka.

Bezpieczne meble do pokoju dziecka, czyli jakie?

W ofercie wielu sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych możesz przeczytać, że meble dziecięce i młodzieżowe są bezpieczne. Zastanawia Cię jednak, co to oznacza? Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy wiek ma swoje prawa. Dzieci do lat pięciu nie umieją ocenić zagrożenia. Często wspinają się na szafki i komody, biegną nie zważając na to, że mogą uderzyć się na przykład o kant stołu. Dlatego warto wybierać meble do pokoju dziecięcego chłopca o zaokrąglonych rogach, jak również stosunkowo niskie. Wielu rodziców uważa, że im wyższa szafa, tym mniejsze szanse na to, że dziecko wejdzie na nią. Cóż, zapewne nie doceniają kreatywności własnej pociechy. Nie biorą też pod uwagę tego, że jak chłopiec skoczy z niej, to może zrobić sobie krzywdę. Dlatego warto kupować przedszkolakom niskie szafki.

Istotne są również lakiery i farby, które pokrywają wierzchnia warstwę mebelków w pokoju chłopca. Nie one zawierać składników szkodzących organizmowi Twojej pociechy, czyli wszelkiego rodzaju aldechydów.

Nowoczesne i uniwersalne meble młodzieżowe

Każdy chłopak, nastolatek doceni w swoim pokoju nowoczesne meble młodzieżowe utrzymane w stylu loftowym. To jeden z najmodniejszych obecnie nurtów aranżacji młodzieżowych wnętrz, zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. Podstawowe wyposażenie pokoju młodzieżowego chlopaka powinno zawierać regały na książki, łóżko, biurko z krzesłem obrotowym, komodę, szafkę nocną. Zestawy mebli do pokoju młodzieżowego w stylu loftowym mają skromny design i zachwycają swą surowością i prostotą. Dzięki temu zapewniają ergonomię miejsca i pozwalają chłopcu utrzymać w pomieszczeniu porządek, podobny jak w pokoju dziewczynki.

Innym stylem aranżacji meblowej wnętrza, jaki cenią sobie nastoletni chłopcy, jest styl industrialny. Przeważają w nim minimalistyczne meble z dużą ilością szkła i metalowymi dodatkami.

Asortyment meblowy do pokoju nastoletniego chlopaka charakteryzuje się też dużą ilością miejsca do przechowywania. Każdy chłopak-nastolatek ma bowiem mnóstwo szpargałów i gadżetów, które pozostawione na wierzchu sprawiają wrażenie bałaganu.

Kategorie: Dziecko