Altany są doskonałym dodatkiem do każdego ogrodu. Oferują przestrzeń do relaksu, spożywania posiłków, a często służą jako zewnętrzny salon.

Jak urządzić altanę na działce?

Altanę możemy zbudować na planie kwadratu, koła lub wieloboku. Wybierając lokalizację altany w ogrodzie, upewnij się, że zapewnia ona dobry widok na ogród i jego otoczenie. Kolejną kwestią jest to, jak wykorzystać przestrzeń. Umieszczenie go blisko sąsiedniej działki pozwala na osłonięcie go od tej strony wysoką, zwartą zielenią

Jakie dodatki do altany?

Idealnie sprawdzą się zarówno pnącza na jego ścianie, jak i klomby wokół altany. Jeśli chcesz ocieplić wnętrze altany, postaw w niej doniczki lub wazony z kwiatami. Wszystkie sztuczki są dozwolone: kwiaty zawsze działają na wszystko.

Z czego ściany w altanie?

Drewniane kratki to kolejny sposób na wykonanie drewnianej ściany w altanie. Możemy zakupić gotowe ogrodzenia siatkowe i przymocować je, co daje podobny wygląd jak inne panele draperii, ale o ażurowej formie. Równie dobrze sprawdzi się krata na pnącza, którą można również wykorzystać jako częściowe wypełnienie ścian.

Jakie meble do altany ogrodowej?

Dostępne są zarówno w klasycznych odcieniach brązu, jak i bieli, malowane drewno jest idealnym materiałem do każdej nowoczesnej altany. Jeśli zależy Ci na wygodnej przestrzeni, spróbuj dodać do altany zestaw ogrodowy. Mały stolik z krzesłami jest idealny, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, ale duże kanapy lub pufy to świetne opcje do siedzenia.

Jakie najlepsze oświetlenie w altanie?

Lampy LED to świetny wybór do altany ogrodowej. Oferują to, co najlepsze z obu światów, z klasycznymi, atrakcyjnymi lampami i nowoczesnymi listwami dekoracyjnymi, które dobrze sprawdzają się podwieszone pod sufitem altany.

Jakie kwiaty do altany?

Bluszcz, hortensja i poczwarka to dobry wybór na obszary, w których jest dużo cienia. W przypadku jaśniejszych regionów, w których występuje dużo słońca, najlepsze byłoby coś takiego jak pnąca hortensja lub wiciokrzew.

Co wokół altany?

Oprócz ustawienia altany warto posadzić na obrzeżach ogrodu kilka innych pięknych bylin, takich jak liliowce, rudbekia, szałwia omszona i krwawnik pospolity. Jest też wiele innych ładnych roślin jak Arends tawułki, jeżówka purpurowa i bzy kolczaste czy lobelia szkarłatna.

Czym zasłonić boki altany?

Umieść przegrody roślinne lub markizy nad altanką, aby chronić ją przed wiatrem i deszczem, a następnie wypełnij krawędzie ogrodzeniem.

Z czego zrobić tanio altanę?

Najtańszym podejściem do altany ogrodowej będzie wykonanie jej z drewna. Ta konstrukcja jest trwała, elegancka i dobrze komponuje się z estetyką Twojego ogrodu i działki. Jeśli interesuje Cię gustowny design, wybierz luksusową wykładzinę ogrodowa.

Co zamiast drewnianej altany w ogrodzie?

Większość ludzi myśli o drewnianych altanach, kiedy wyobrażają sobie konstrukcje ogrodowe. Istnieje jednak wiele korzyści związanych z murowaną altaną ogrodową. Konstrukcje murowane mają zwykle znacznie dłuższą żywotność i są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można je pozostawić na zewnątrz przez cały rok.

Kategorie: Porady