Pierwsze urodziny dziecka są niezwykle emocjonujące dla rodziców. Każdy chce, aby maluch miał wszystkiego pod dostatkiem. Poznaj doskonały pomysł na to, co kupić dziecku na roczek.

Wybierając prezent, miej na uwadze wiek dziecka i jego możliwości. Do wyboru masz wiele zabawek dla najmłodszych, pomocne przedmioty podczas stawiania pierwszych kroków. Warto wybrać coś, co ma funkcję edukacyjną, bo nauka poprzez zabawę jest najefektywniejsza. Uśmiech na twarzy maluszka to najpiękniejszy widok dla jego rodziców. Pora zastanowić się, co kupić dziecku na roczek, aby było zadowolone.

Jaki kupić na roczek prezent dla dziecka?

Doskonałym pomysłem na prezent dla chłopca na roczek i dziewczynki są oczywiście zabawki dla dzieci. Uwielbiają się bawić, dlatego można sprezentować im przykładowo sorter kształtujący wyobraźnię i mający pozytywny wpływ na motorykę. Wybór jest ogromny, może mieć on nawet kształt samochodu. Zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki nadaje się wielofunkcyjny jeździk, który ułatwia naukę chodzenia. Trafiony prezent dla rocznego chłopca i dziewczynki to bez wątpienia zabawka interaktywna. Można sprezentować dziecku instrument muzyczny, kolorowy, z wieloma przyciskami, wydający rozmaite dźwięki.

Wśród zabawek na roczek, które nadają się na upominek dla dziecka, znajduje się sensoryczna książeczka. Za jej pomocą można stymulować wiele zmysłów. Książki mają elementy, które szeleszczą, połyskują. Sprawdzają się idealnie jako maskotka, gryzak. Warto zdecydować się na praktyczny prezent dla rocznego dziecka, który będzie użytkowany na co dzień. Godna polecenia jest kostka aktywizująca, która wspiera rozwój małej motoryki, wykonana z drewna, pokryta ekologicznymi farbami.

Idealny prezent na roczek dla chłopca, czyli jaki?

Trafionym prezentem na roczek jest wielofunkcyjny stolik edukacyjny, który zapewni naukę poprzez dobrą zabawę. Rozwija koordynację zarówno motoryczną, jak i ruchową. Będzie to wyjątkowy prezent na roczek, który zapewni rozrywkę na wiele godzin. Pozwala na ćwiczenie pamięci i rozwijanie logicznego myślenia.

W roli prezentu na roczek sprawdzi się pchacz do ręki lub ciągadełko. Za pomocą tego przedmiotu dziecko szybciej i łatwiej uczy się stabilnego chodzenia. Możesz także kupić tunel aktywizujący ruchowo z rozmaitymi dostawkami. Wśród pomysłów na prezent dla rocznego dziecka znajdują się klocki kostki magnetyczne. Są kolorowe i wzorzyste, przez co pobudzają zmysły i zachęcają do zabawy.

Jaki będzie oryginalny prezent na roczek?

Bezpieczne farbki do malowania palcami to świetny prezent dla rocznej dziewczynki. Pozwala na rozwijanie duszy artystycznej. Wspiera kreatywność dziecka. Nie musisz martwić się tym, że coś się pobrudzi. Inną opcją będą stemple dla malucha, które macza się w farbie, po czym odbija na papierze. Dziecko będzie mogło ćwiczyć chwytanie palcami małych elementów i świetnie się bawić. Tego typu zabawa pozytywnie wpływa na koordynację ręka-oko.

Jaki będzie dobry pomysł na prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki?

Niektóre prezenty na pierwsze urodziny są uniwersalne, czyli odpowiednie dla rocznej dziewczynki i dla chłopca. Dla chłopca na roczek świetnie sprawdzi się podarunek wspierający rozwój dziecka typu klocki. Jest Drewniana tablica manipulacyjna to kolejny świetny prezent dla dziecka. Skutecznie je stymuluje. Rewelacyjnie sprawdzą się puzzle z dziurką z teksturowanych materiałów. Godna polecenia na prezent jest także mata piankowa, która amortyzuje upadki.

Jaki prezent na roczek wybrać? Co kupić dziecku na roczek?

Można sprezentować dziecku na pierwsze urodziny huśtawkę z miękkim siedziskiem i poduszkami. Przy wyborze pamiętaj o tym, aby było bezpieczne w użytkowaniu. Ma mieć mocny drążek, szczebelki zabezpieczające. Dzieci uwielbiają kolorowe kolejki z wagonikami, najlepiej ze zwierzątkami. Przyda się także fontanna z piłeczkami, które dziecko łapie i wkłada z powrotem do odpowiedniego miejsca. Roczniakowi można kupić także lampkę nocną w kształcie zwierzątka, która ma wbudowany projektor gwiazd lub grająca pozytywkę.

Jaki będzie idealny prezent dla rocznego dziecka?

Pomysłów na doskonały prezent dla dziecka na roczek jest multum. Małe dzieci uwielbiają zabawki, ale możesz sprezentować im coś bardziej praktycznego. Najlepiej zapytać rodzica, czego potrzebuje im maluch. Uniwersalny prezent na urodziny dla chłopca i dziewczynki to taki, który przyda się dzieciom i ich opiekunom. Wybierając prezent dla roczniaka, warto mieć na uwadze to, aby wesprzeć jego rozwój i pomóc rodzicom w obowiązkach dnia codziennego.

 

Kategorie: Dziecko